עושה עסקים ביפן? כך תוודא שהמצגת שלך תזרח

עושה עסקים ביפן? כך תוודא שהמצגת שלך תזרח

האם יבינו אותה? הרגע המיוחד הזה, כשאתם מקבלים את ההזדמנות הראשונה להציג את עצמכם בפני קהל יפנית – בין שהפגישה נערכת ב-ZOOM או באופן אישי- הנה ההזדמנות שלכם להיות מובנים היטב ביפנית ולהותיר רושם עמוק.

מצגת בת 10 דקות

החיבור בין התרבויות השונות בתכלית של יפן והמערב הוא תמיד מאתגר – אך הדרך יכולה להיעשות קלה בהרבה. מצגת ממוקדת בת 10 דקות, שנוצרה מתוך מחשבה על מה שיעניין את היפנים, תוכל לפתוח בפניכם דלתות רבות. כשאתם מתקשרים בשפה שלהם, באמצעות גישה שפותחה על ידי אחד מהם, אין סיכוי שלא תותירו רושם עז.

העולם משתנה

אתם צריכים מצגת קלה כדי להביע את דעתכם בכנסים ובאירועי פסגה טכנולוגית. האם אנשים יכולים להבין שקופית כזאת? האם מישהו בכלל ינסה?

השקף הזה הרבה יותר קל להבנה, עם כותרת טובה. זה חשוב על אחת כמה וכמה כאשר הדובר משתתף מרחוק דרך האינטרנט – מגמה גוברת.

שינג’י מוראנקה

צוות קריאטיב בינלאומי

כדי לייצר מצגות ‘מבוא’ מרתקות ויעילות, השיקה Keyzuna יוזמה חדשה. המייסד מייק דרוטמן, קופירייטר אנגלי רב-תחומי, חבר למעצב קיוטו שינג’י מוראנקה. אתר האינטרנט שלו הוא Shinji Design.

שינג’י מוראנקה

Shinji מעצב ומפיק מצגות רבות ביפנית, עבור אנשי עסקים יפנים. הוא יודע על אילו ‘כפתורים’ תרבותיים ללחוץ, מה מניע אותם ואיך לגרום לדברים לקרות. הוא בעל רקע עשיר ומגוון מעולמות הייטק. כישוריו של מייק תורמים לעיבוי ודחיסת הידע על החברה לכדי טקסטים קצרים ומשכנעים.

היתרון העיקרי הוא כלי תקשורת עוצמתי המותאם בדיוק רב למטרה לשמה נוצר.

תוכן וגישה יפניים

צוות Keyzuna יבנה ויעצב מצגת קצרה של 12-10 שקופיות, שבהן יועבר מסר זורם, עקבי ונכון.

השפה היפנית בה נשתמש לשם כך, תהא מעוצבת היטב, בעלת השפעה, ובגישה המותאמת לטעם היפני.

עבור המנחה, נכין גם מצגת מקבילה בשפה האנגלית.

ההתאמה מחויבת-מציאות זו לאופן החשיבה היפני, היא בבחינת צעד חשוב להשגת הבנה מהירה – לא משנה מהי רמת הידע של הקהל באנגלית.

נוקטים בצעד נועז

יצירת מצגת קצרה ויעילה כרוכה באתגר המצריך שילוב בין כמה מיומנויות מיוחדות. עם זאת, כאשר מבצעים זאת היטב, התוצר עשוי להיות בעל תפקיד משמעותי בפתיחת דלתות ובבניית ביטחון עצמי. אין ספק כי האנשים בצד היפני ישתפו את המצגת עם אנשים רבים אחרים בהיררכיה הארגונית, הנוטלים חלק פעיל בתהליך קבלת ההחלטות.

כן, אני מעוניינ/ת